Ми були тут
Понад 423 тис. українців взяли участь у антитерористичній операції на Сході України. Немає даних про кількість ЛГБТ+-осіб серед них. Радикальні націоналістичні угрупування та люди, які поділяють консервативні погляди, здебільшого впевнені у їхній відсутності. Ця віра часто використовується як аргумент проти проведення правозахисних заходів та Маршей рівності. Проєкт спрямований на те, щоб зробити видимими людей, які, з одного боку, є сучасними українськими героями, а з іншого — ігноруються більшістю співгромадян.
Представники ЛГБТ+ стали центральними фігурами проєкту «Ми були тут». Вони брали участь в АТО і наразі беруть участь у ООС в якості солдатів і добровольців. Зіткнення, конфлікт і злиття цих ідентичностей відображені в серії портретів.
Більшість протагоністів повинні носити камуфляж не тільки під час служби, але й у цивільному житті. Вони не роблять камін-аут та приховують свою орієнтацію в армії, побоючись глузування і негативу. Піклуючись про те, щоб їх не можливо було ідентифікуваті, деякі з них просили використовувати псевдоніми.
Всі вони мають різні точки зору: деякі виступають за Марші рівності, інші кажуть, що це просто провокує правих. Єдине, що їх об'єднує, — служба в українській армії, активна участь у волонтерському русі та їх сексуальність і гендерна ідентичність. Ці питання все ще є табуйованими, як у такій типово чоловічій структурі як армія, так і в цілому в українському суспільстві.
Антон Шебетко
Український художник і фотограф із Амстердаму. Працює у жанрах фотографії, відео, мікс-медіа інсталяцій, перформансів та інтервенцій. Для робіт обирає теми, пов’язані з ЛГБТК-cпільнотою, теми пам’яті, втрати ідентичності, насильства та можливої ролі фотографії у цьому. Дослідження стосуються забутої квір-історії України, політики видалення квір-людей з національної пам’яті та їх непомітності у сьогоднішньому дні.